A CONTAT DOAR ÎN PRIMUL SET Sorana Cîrstea a pierdut în runda secundă a turneului de la Doha, Qatar, dotat cu premii totale în valoare de 2.440.070 de dolari

soranaSorana Cîrstea, a 26-a in clasamentul WTA, a fost învinsă in două seturi, scor 5-7A0-6, de poloneza Agnieszka Radwanska, a doua favorită. Târgovişteanca nu s-a descurcat deloc rău in actul inaugural, a avut chiar şi două mingi de set, dar nu a reuşit să profite de ocazie şi apoi a picat. Ea a încheiat meciul cu nouă game-uri pierdute la rând.
Sorana a participat până acum de trei ori la turneul de la Doha şi de fiecare dată a fost eliminată în turul al doilea. Toate cele trei înfrângeri suferite până acum la competiţia din Qatar au fost în faţa unor jucătoare care în acel moment se aflau în Top 10 WTA.