CSM BUCUREŞTI A CUCERIT TITLUL ÎN POLIVALENTA DIN TÂRGOVIŞTE CSM Bucureşti şi-a asigurat deja titlul naţional

Divizia A1 la volei feminin continuă miercuri cu etapa a 27-a, a 9-a şi penultima din faza a doua a campionatului. După cele 18 etape din sezonul regulat, participantele la campionat au fost împărţite în două grupe valorice, 1-6 şi 7-10. În turneul locurilor 1-6 are loc un minicampionat de 10 etape, tur-retur. Punctajul acumulat în sezonul regulat s-a păstrat, scrie voleiromania.ro.
Turneul locurilor 7-10 a fost anulat în urma deciziei din 26 februarie 2018 a Comitetului Director al Federaţiei Române de Volei!!!
Rezultatele etapei a 27-a din Divizia A1 la volei feminin, a 9-a din faza a doua a campionatului (rundă programată de FR Volei pentru data de 18 aprilie 2018): Turneul locurilor 1-6
Miercuri 18 aprilie 2018
CSM Târgovişte -CSM Bucureşti 1:3
(17:25, 30:28, 19:25, 25:27) Ştiinţa Bacău –
CSM Volei Alba Blaj 2:3 (20:25, 22:25, 25:12, 29:27, 8:15) ora 19.30: UVT Agroland Timişoara – CSM Lugoj