Bradul Moroeni – Atletic Fieni 1-6 (1-3) PE REŢETA ATAC DIN PRIMUL MINUT

sportAu marcat: Dumitrescu (min. 7), respectiv Codroiu (5), Şerban (27, 43, 57), Narcis (73), Drăghici (92).
Au arbitrat: Alexandru Filip – Gabriel Catană, Adrian Ionescu (toţi din Târgovişte). Observatori A.J.F.: Virgil Botescu (Târgovişte), Vasile Stroe (Gura Ocniţei).
Cartonaş roşu, Marcu (min. 87).
Meciul s-a disputat la Pietroşiţa.
Moroeni: Bănescu -Zarioiu, Marcu, Dumitrescu (41- Marmandiu) – Călinescu, Maiceanu, Săvulescu (57 -Voicu), Leotescu, Homeghi -Florescu, Iosif.
Atletic: I. Florea – G. Mădăran, Narcis (87 – Nichita), Ciobanu, Făşie – Şerban, M. Cernea, C. Constantin, F. Cernea (83 – Rizescu) – V. Mihai, Codroiu (75 – Drăghici). Antrenor, Florin Cernea.
La juniori, 0-0.
Oaspeţii au rulat din plin. Au avut chef de fotbal şi curaj. Au mers pe reţeta atac încă din primul minut. Gazdelor nu le-a ieşit nimic.
Atleticul a deschis balul prin atacantul Codroiu (5), din centrarea lui Şerban,
0- 1. Băieţii lui Florin Tudose au urcat în atac şi fundaşul central Dumitrescu (7) a profitat de lipsa de marcaj a adversarilor şi
1- a învins pe I. Florea, 1-1. „Pădurarii” au căutat eventuale breşe în aşezarea Atleticului, dar Narcis, Ciobanu şi M. Cernea l-au protejat foarte bine pe Florea. La un corner executat cu efect de Şerban, balonul a poposit în poarta nefericitului Bănescu, 1-2.
Din acest moment, Atleticul a pus stăpânire pe joc. A controlat clar ostilităţile.
Temelia Bradului s-a mai surpat o dată, până la pauză. Mihai a trimis un şut-centrare şi Şerban (44) a deviat balonul în „sfori”, 1-3.
După pauză, echipa antrenată de Florin Cernea şi-a sufocat adversarul prin acţiuni frontale şi pe aripi. Tot Şerban (57) a urcat scorul la 1-4. La un corner executat de omniprezentul Şerban, Narcis (73) a punctat pentru 1-5. Ultimul gol al meciului a fost marcat de Drăghici (92), după o greşeală a lui Bănescu, 1-6.
Jucătorul meciului, Cătălin Şerban. Declaraţii:
Florin Tudose (antrenor Bradul Moroeni): „Lipsa din poartă a lui Eftimie s-a văzut. Bănescu n-are experienţă şi a greşit mult. Apoi, nu i-am putut utiliza pe Tudorache şi Moisescu, care au fost eliminaţi în partida din runda trecută, cu Voinţa Pietroşiţa. Săvules-cu a intrat accidentat şi l-au schimbat, iar Leotescu a venit aproape de dimineaţă din Germania. La 1-1 am luat gol din corner şi asta a turnat plumb în ghetele elevilor mei”. Altele erau datele problemei din acest meci dacă aveam tot lotul la dispoziţie.

Un nou contingent de pompieri dâmbovițeni acționează în zonele afectate de inundații din județul Galați

Inspectoratul pentru Situații de Urgență „Basarab I” al județului...

Un bărbat a fost reținut pentru 30 de zile  pentru că a încalcă ordinul de protecție

În  urma probatoriului administrat de polițiștii din cadrul Secției...

Un incendiu a izbucnit la un autoturism  iar pompierii dâmbovițeni au intervenit prompt