REMIZA CU DINAMO, ÎN ULTIMUL AMICAL AL VERII

Dinamo Bucureşti şi Chindia Târgovişte au încheiat la egalitate, scor 2-2 (1-1), meciul amical disputat, miercuri dimineaţă, în cantonamentul de la Săftica.
Au marcat: Dan Nistor (9-penalty), Mattia Montini (70) / Mihai Leca (40), Filip Mitrovic (65).
Portarul dinamovist Cătălin Straton a apărat, în minutul 29, penalty-ul executat de Mihai Voduţ.
Dinamo Bucureşti în prima repriză: Straton – Moura, Klimavicius, Bejan, R. Grigore – Mrzljak, Bru – Sorescu, D. Nistor, Mihaiu – Montini.
Accidentat, Dan Nistor a fost înlocuit în minutul 39 cu Robert Moldoveanu.
Dinamo Bucureşti în repriza secundă: Piscitelli – Sorescu (88 G. Creţu), Klimavicius, D. Ciobotariu, R. Grigore – Mrzljak (64 D. Popa), Bru (64 l. Filip), Răuţă – Moldoveanu, Perovic, Montini
(76 A. Lazăr).
Primul meci oficial al noului sezon com-petiţional pentru Dinamo este programat luni, 15 iulie (ora 21:00), în deplasare, pe terenul Viitorului, în Liga 1 (ediţia 2019-2020).
Roş-albaştrii au etalat un joc ofensiv, cu posesie bună şi multe ocazii de gol. Viorel Moldovan a utilizat toţi jucătorii din lot, cu excepţia lui Alin Dudea, cu uşoare probleme medicale.
Luni, ora 18.00, vom susţine primul meci oficial din campionatul Ligii I, în deplasare la Mediaş, cu Gaz Metan, pe stadionul pe care ne-am impus acum trei ani cu 3-1.