AL TREILEA EŞEC IN FAŢA ACADEMICII Academica Clinceni – Chindia Târgovişte 1-0 (0-0)

Stadion: Clinceni
A marcat: Vojtus (min. 54)
Academica Clinceni: Vâlceanu – Matei, Nichi-
ta, Munoz, Dobrescu – Cebotaru, Albu, Susu –
Merloi, Vojtus, Buziuc
Rezerve: Ureche, Achim, Markovic, Kontoes, Ventura, R. Ion, Florin Bejan, Şut, Ilie Antrenor: Ilie Poenaru Chindia Târgovişte: Aioani – Martac, Piţian, Diallo, Corbu – Neguţ, Novac, Bic – Barbu -Ivancic, Berisha
Rezerve: Moldovan, Benga, Dinu, Dumitraşcu, Raţă, Mihai Yameogo, Dangubic, Piftor
Antrenor: Viorel Moldovan
Min. 8. Schimbare la Academica Clinceni! Costin Şuşu este înlocuit cu Denis Ventura Min. 22. Până acum, cele două echipe au prestat un joc anost, fără vreun şut pe poartă. În Clinceni a început o ploaie torenţia care afectează desfăşurarea jocului. Min. 26. Ovidiu Bic şi Jakub Vojtus văd cartonaşul galben!
Min. 35. Schimbare la Chindia Târgovişte! Cătălin Barbu a fost înlocuit cu Filip Dangubic Min. 45. S-a încheiat prima repriză! Min. 46. A început repriza a doua! Min. 54. Gol Academica Clinceni! Jakub Voj-tus îşi aduce echipa în avantaj Min. 59. Cristian Neguţ vede cartonaşul galben!
Min. 61. Alexandru Buziuc vede cartonaşul galben!
Min. 62. Schimbare la Chindia Târgovişte! Josip Ivancic este înlocuit cu Vadim Raţă

Min. 63. Schimbare la Chindia Târgovişte! Daniel Novac este înlocuit cu Denis Dumi-traşcu
Min. 64. Abia intrat pe teren, Vadim Raţă vede cartonaşul galben!
Min. 70. George Merloi vede cartonaşul galben!
Min. 71. Schimbare la Academica Clinceni! George Merloi este înlocuit cu Robert Ion Min. 75. Schimbări la Chindia Târgovişte! Lau-renţiu Corbu şi Ovidiu Bic sunt înlocuiţi cu Blaise Yameogo respectiv Alexandru Piftor Min. 77. Cristian Albu vede cartonaşul galben! Min. 84. Schimbări la Academica Clinceni! Jakub Vojtus şi Alexandru Buziuc sunt înlocuiţi cu Adrian Şut respectiv Florin Achim Min. 87. Ocazie uriaşă pentru Academica Clinceni! Florin Achim trage un şut puternic, însă portarul Mihai Aioani parează mingea Min. 85. Portarul Octavian Vâlceanu vede cartonaşul galben!
Min. 94. Blaise Yameogo vede cartonaşul galben, iar la scurt timp, arbitrul îi arată cartonaţul roşu, pentru proteste Min. 96. Final de meci!
Academica Clinceni a învins-o pe Chindia Târgovişte, 1-0, în etapa a 5-a din play-out-ul Ligii 1.
În prima repriză, meciul a fost unul destul de anost, având în vedere că cele două echipe n-au tras niciun şut pe spaţiul porţii. Jocul a fost îngreunat şi din cauza unei ploi torenţiale, care ulterior s-a oprit.
În repriza a doua, meciul a fost mai animat. Academica Clinceni a reuşit să deschidă scorul în minutul 54, prin reuşita lui Jakub Voj-tus. Deşi Chindia Târgovişte s-a arătat mai mult la joc, în comparaţie cu prima repriză, echipa lui Viorel Moldovan nu a izbutit să plece din Clinceni nici măcar cu un punct.
Academica Clinceni a urcat pe poziţia a 10-a din play-out-ul Ligii 1, cu 20 de puncte obţinute. De cealaltă parte, Chindia Târgovişte a căzut pe loc de „baraj”, cu 17 puncte obţinute.