Chindia: Aioani – Martac, Benga, Piţian, Corbu – Bic, Raţă – Neguţ, Dangubic, Şerban – Ivancic
Rezerve: Popescu – Barbu, Berisha, Dinu, Dumitrescu, Mihai, Negrea, Novac,
Antrenor: Viorel Moldovan
Poli Iaşi: Rusu – Cabral, Klimavicius, Frăsinescu, Şerban – Horşia, Breeveld, Passaglia, Grădinaru – Luckassen, Cristea
Rezerve: Axinte – Bourama, Chacana, De Iriondo, Mihalache, Omoh, Onea, Platini, Zaharia
Antrenor: Mircea Rednic
Arbitru: Florin Chivulete / Asistenţi: Mircea Grigoriu şi Andrei Constantinescu (toţi din Bucureşti)
Min. 90 GOOOL Poli Iaşi! Chacana scapă cu poarta goală şi majorează diferenţa la Ploieşti!
Min. 85 Încă o schimbare la Poli Iaşi: intră Omoh, iese Cabral, care acuză nişte probleme medicale.
Min. 77 Dublă schimbare la Chindia Târgovişte: intră Liviu Mihai şi Cătălin Barbu, ies Raţă, respecitv Dangubic. Min. 75 A doua schimbare la Poli Iaşi, iese Luckassen, marcatorul golului, intră De Iriondo.
Min. 65 Prima schimbare la Poli Iaşi: iese Horşia, intră Chacana.

Min. 65 Viorel Moldovan mai face o schimbare: intră Dumitraşcu, iese Ivancic. Min. 46 Prima schimbare la Chindia: iese Şerban, intră Berisha. S-a reluat partida! Pauză la Ploieşti!
Min. 32. Ocazie mare pentru Poli Iaşi! Ovidiu Horşia trimite mingea puternic către poartă, însă portarul Denis Rusu parează atent.

adversar.
Poli Iaşi a câştigat meciul cu Chindia Târgovişte, scor 2-0, în cadrul etapei a şasea din play-out-ul Ligii 1.
Doi străini au marcat pentru echipa lui Mircea Rednic: olandezul Kevin Luckassen, în minutul 13, şi argentinianul Lucas Chacana, în minutul 90.
Această victorie o scoate pe Poli Iaşi, cel puţin pentru moment, din zona roşie a clasamentului şi o trimite pe Dinamo pe ultimul loc în Liga 1. Moldovenii au urcat pe locul 11, cu 18 puncte, la egalitate cu Hermannstadt (locul 12), sibienii având, ce-i drept, un meci în minus.
Chindia Târgovişte rămâne pe locul 13 în clasament, cu 17 puncte, la egalitate cu Dinamo.