ÎNCĂ UN EȘEC PENTRU CHINDIA. FC U. CRAIOVA – CHINDIA TÂRGOVIȘTE 1-0 (1-0)

FCU CRAIOVA: Gurău – R. Negru, Duarte, Danny Henriques, Mascarenhas – Asamoah (Piccolomo 72), D. Albu – Baeten (G. Ganea), Bauza, Van Durmen (Bahassa 68) – A. Chiţu (A. Huyghbaert).

CHINDIA: Căbuz – Căpuşă, Celea, Corinus, Boldor (C. Dinu 38) – Perianu, Vorobjovas (S. Buş 60) – Neguţ (A. Şerban 83), Popadiuc, D. Dumitraşcu – D. Popa.

ANTRENOR: Toni Petrea

Cartonaşe galbene: Asamoah 14 / Celea 63, C. Dinu 70)

Arbitri: Iulian Călin – Alexandru Cerei, Bucsi Imre-Laszlo

Arbitri VAR: Ovidiu Haţegan – Stelian Slabu.

U Craiova 1948 a câștigat la limită meciul cu Chindia Târgoviște, scor 1-0, după un meci în care echipa lui Nicolo Napoli a ratat lamentabil un penalty. Chidia tremură pentru salvarea de la retrogradare.

Cele două echipe au început timid meciul, iar târgoviștenii au avut primele două șanse. Abia în ultimul minut al primei reprize au avut și oltenii o fază de poartă, iar peste câteva secunde, au deschis scorul, prin Baeten.

Partea secundă a fost mai dinamică, iar Vorobjovas și-a salvat echipa la șutul aceluiași șutul aceluiași Baeten. În minutul 62, Craiova a primit penalty, după un henț foarte clar al lui Celea, la care arbitrul Iulian Călin a avut nevoie de VAR. Numai că Albu a șutat slab de la 11 metri și Căbuz a reținut.

Bahassa a mai avut o șansă, iar la cealaltă poartă, Popa a șutat defectuos, din poziție foarte bună. Baeten și Mascarenhas au mai avut niște șanse, dar nu s-a mai marcat.

Rolul jurnalismului comunitar: recrutarea reporterilor locali

Jurnalismul comunitar joacă un rol vital în informarea și...