PODIUMURI PENTRU LUPTĂTORII DE LA CS TÂRGOVIȘTE

Date:

Doi sportivi de la CS Târgoviște s-au evidențiat din plin la Cupa României la lupte libere, lupte greco-romane și lupte feminine, la categoria de vârstă U15, găzduită de Sala Sporturilor din orașul Piatra Neamț, în perioada 29 martie – 2 aprilie.

La ediția din acest an a competiției, Raul Bobleac și Daniel Marian Mihai, sportivi antrenați de Cornel Cornea, au reușit să urce pe podiumul de premiere, în urma evoluțiilor arătate pe paracursul concursurilor în care au fost angrenați.

La capătul unor prestații pe măsură, Raul a cucerit medalia de argint, la categoria 75 de kilograme, iar Daniel a intrat în posesia bronzului, la categoria 85 de kilograme.

Podiumurile obținute la Piatra Neamț de către cei doi sportivi reprezintă primele rezultate importante obținute de luptătorii clubului nostru în acest an.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Popular

Știri
Dâmbovița

TRAVERSAREA NEREGULAMENTARĂ TE POATE COSTA VIAȚA

Polițiștii dâmbovițeni, în acțiune pentru siguranța pietonilor.În perioada 22–27...

Acțiuni intense ale polițiștilor dâmbovițeni,  peste 220 de sancțiuni aplicate într-o singură zi

Polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Dâmbovița au...

Jandarmii, polițiștii și DGA,  mai aproape de dâmbovițeni

Structurile Ministerului Afacerilor Interne din județul Dâmbovița au fost...

Accident rutier în comuna Niculești, o femeie a fost rănită în urma unui impact

Polițiștii din cadrul Biroului Rutier au fost sesizați cu...